Giriş Yap Kayıt Ol
Kararı kınıyor ve kabul etmiyoruz | Mersin Firma Adresleri
Kararı kınıyor ve kabul etmiyoruz

    Kararı kınıyor ve kabul etmiyoruz

 

     ABD Kongresi'nin üst kanadı olan Senato’nun Ermeni Soykırımı'nı tanıyan yasa tasarısını onaylamasını değerlendiren Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, bu kararın tamamen siyasi olduğunu söyledi. Bu tür siyasi kararların ülkelerin ekonomik ve sosyal ilişkilerini zedelediğine dikkat çeken Kızıltan, “Kararı kınıyor ve kabul etmiyoruz” dedi.

     Döneme ait belgelerin ortaya konup tarihçilerin konuyu tarafsız şekilde incelemesi sonucu kararların verilmesi gerektiğini kaydeden Kızıltan, parlamentoların tarihi olayların kararlarının verileceği yerler olmadığını vurguladı. Bugüne kadar böyle bir karar konusuna değinilmeyip konunun bugün gündeme getirilmesini ise Kızıltan, “Bu, kararın tamamen konjonktürel ve siyasi olduğunun göstergesidir” değerlendirmesini yaptı. 

    Sözde soykırım kararını alanların bile aslında gerçeği, böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildiğini dile getiren Kızıltan, tamamen Türkiye’yi yalnız bırakıp isteklerini yaptırabilmek düşüncesiyle şantaj olarak kullanmak adına karar alındığını söyledi. Kızıltan, sözlerini Türkiye’nin hiçbir zaman şantajlara boyun eğmeyeceğini belirterek tamamladı. 

 

Reklam Alanı

297 kez görüntülendi. / 16-12-2019 tarihinde eklendi.