Giriş Yap Kayıt Ol
Tarsus Belediyesi istiridye mantarı hasadı yaptı | Mersin Firma Adresleri
Tarsus Belediyesi istiridye mantarı hasadı yaptı

 

            Tarsus Belediyesi  istiridye mantarı hasadı yaptı.

   Yeni iş sahalarının ve istihdamların sağlanması amacıyla Tarsus Belediyesi tesislerinde kurulan mantar atölyesinde istiridye mantarı hasadı yapıldı.

   Belediye ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen kültür mantarı yetiştiriciliği kursunda hasat gerçekleştirildi. Üretilen istiridye mantarının hasadını Tarsus Belediye Başkan yardımcıları Ünzile Kuru, Serap Kurtçu, Ali Dinsever, Ali Erhan Okyay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak,  Halk Eğitim Müdürü Mehmet Gürsoy,  Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gökhan Göktürk, kurs hocası Sibel Güvençli ve kursiyerle ile birlikte yaptı.
 
                                 EĞİTİM SÜRESİ 45 GÜN
 
   Mantar yetiştiriciliğinin üretiminin yaygınlaştırılarak, sosyal projelerde değerlendirilmesi amacıyla belediye tesislerinde kurulan atölyede, eğitim süresi yaklaşık 45 gün sürmektedir.
                      HER YIL ORTALAMA 7 KURS AÇILIYOR
    Mantar yetiştiriciliği kursunda yeni iş sahalarının ve istihdamların sağlanması amacıyla her yıl ortalama 7 kurs açılıyor.  Hasadın ardınındın 30 kursiyere Milli Eğitim Onaylı sertifika takdim edildi.
 
 

Reklam Alanı

425 kez görüntülendi. / 17-12-2019 tarihinde eklendi.