Giriş Yap Kayıt Ol
29 No lu Komite sorunlarını masaya yatırdı | Mersin Firma Adresleri
29 No lu Komite sorunlarını masaya yatırdı

                  29 No'lu Komite sorunlarını masaya yatırdı 

      Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 29 No’lu Kırtasiye, Matbaa, Reklam Ajansları ve Basın Yayın Hizmetleri Meslek Komitesi, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek ‘İstişare Toplantısı’ düzenledi. Komiteye bağlı sektörlerin sorunlarının tespit edildiği toplantıda MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar da komite üyelerini yalnız bırakmadı. 

      Komite Başkanı Şebnem Demirbaş’ın açılış konuşmasını yapıp moderatörlüğünü Hamdi Gökalp’in gerçekleştirdiği toplantıda, Komite Meclis Üyesi Görkem Aksoy sektörün sorunlarına dikkat çekerek, komite çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı. Sektördeki gelişmeler hakkında bilgi aktaran Aksoy, özellikle resmi gazetede yayınlanmış çıraklık eğitimleri ve destekleri kapsamına alınan birçok bölüme dikkat çekerek, bu uygulamanın komite üyelerinin kalifiye eleman sorununa çözüm olabileceğini vurguladı.  

     Toplantıda söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise komite içerisinde yer alan sektörlerin güçlenebilmesi adına ‘Birleşerek büyüme’ tavsiyesinde bulundu. Sektörde yaşanan birçok sorunun güç birliğine gidip güçlü şirketler oluşturmasıyla çözülebileceğini dile getiren Kızıltan, “29 No’lu Komite çok iyi bir ekip oluşturdu. Sektöre sahip çıkarak daha ileri gitmesi, büyüyüp gelişmesi için heyecanla çalışıyor. Sektörün geleceğini düşünüp kararlaştırmak için böylesi etkinlikler düzenliyor. Burada konuşulacak sorunlar ve çizilecek yol haritasıyla güzel gelişmeler yaşanacağı inancındayım. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. 

    MTSO Genel Sekreteri Kadir Dölek’in Oda çalışmaları hakkında yaptığı bilgilendirme sonrasında toplantı, sektör temsilcilerinin tek tek söz alarak sektörlerine ait sorunlarını dile getirmesiyle son buldu. 

    Toplantıda kayıt dışılıktan, sektördeki KDV oranlarına, internet sitelerinin yeni yasa nedeniyle yaşadığı sorunlardan kalifiye personel bulunamamasına, güçlü matbaaların bulunmamasının getirdiği sıkıntılara kadar birçok konu ele alındı.


 

 

Reklam Alanı

271 kez görüntülendi.
16-03-2023 tarihinde yayınlandı.