Giriş Yap Kayıt Ol
Kazakistanın Atrau Kenti Belediye Başkanı Zholamanuly, Mersin ile işbirliğini büyütme hedefinde | Mersin Firma Adresleri
Kazakistanın Atrau Kenti Belediye Başkanı Zholamanuly, Mersin ile işbirliğini büyütme hedefinde

           Kazakistan’ın Atrau Kenti Belediye Başkanı Zholamanuly, Mersin ile işbirliğini büyütme hedefinde

 

  Kazakistan’ın Atrau Kenti Belediye Başkanı Kalaui Meirim Zholamanuly ve iş insanlarından oluşan heyet, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile bir araya gelen heyet, önümüzdeki süreçte hangi alanlarda işbirliği yapılabileceğini görüştü.

   Heyet, başta petrokimya olmak üzere tarım, inşaat malzemesi üretimi, eğitim ve lojistik olmak üzere pek çok alanda işbirliği yapılabileceğine değinilerek ikinci buluşmanın Mersinli iş insanlarının da katılımıyla Atrau’da gerçekleştirilebileceği ele alındı. 

    Görüşmede, “İşbirliği yapabileceğimiz çok konu var” diyen Başkan Kızıltan, bunun için iyi bir ekip çalışmasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. “Hangi alanlarda, hangi konularda bizden destek ve yatırım bekliyorsunuz belirleyip yolumuza öyle devam etmeliyiz” diyen Kızıltan, aynı zamanda yatırımların artması için Kazakistan’ın yabancı yatırımcıyı destekleyecek adımlar atmasının da önemli olduğunu vurguladı.

    Petro kimya konusunda güçlü kaynaklara sahip olduklarını belirtip özellikle polietilen ve propilen üzerinde yoğunlaştıklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Zholamanuly ise, “Ancak bu ürünleri artık hammadde olarak ihraç etmek istemiyoruz. Katma değerli ürüne çevirebilecek yatırımlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda birlikte hareket edebiliriz” ifadelerini kullandı. 

 

 

Reklam Alanı

44 kez görüntülendi.
10-08-2022 tarihinde yayınlandı.