Giriş Yap Kayıt Ol
Mersin Oda/Borsaları müşterek toplantıda buluştu | Mersin Firma Adresleri
Mersin Oda/Borsaları müşterek toplantıda buluştu

   

               Mersin Oda/Borsaları müşterek toplantıda buluştu

 

   Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin İli Oda/Borsaları Müşterek Toplantısına ev sahipliği yaptı. Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi M.Cihat Lokmanoğlu başkanlığı ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Meclis Başkanı Eyüphan Eyüboğlu yönetiminde düzenlenen toplantıda, ulaşımdaki sorunlardan Mersin Ana Konteyner Limanına, tarım ürünlerindeki markalaşma çalışmalarından, tarım ürünleri ve başta mercimek ile nohut olmak üzere bakliyat ürünlerindeki ihracat yasaklarının kaldırılmasına, Tarsus Sahil Bandı Turizm Projesinden Mersin bütününü ilgilendiren pek çok konuya dikkat çekildi. Yol problemi en dikkat çeken konular arasında yerini aldı. 

   Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak’ın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda MDTO ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Lokmanoğlu, Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, Mut Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürsel Aydın, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kaynar, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sarı, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Torunoğlu ve Mersin Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şerafettin Memiş birer konuşma yaparak gündem konularını dile getirdi. 


 Konuşmaların ardından yaoılan değerlendirme sonunda mutabık kalınan ortak sorunlar şu şekilde belirlendi: 

-Mersin Ana Konteyner Limanı konusu,
-Mersin geneli ulaşım sorunu,
(Çeşmeli-Erdemli-Anamur otoyolu, Erdemli-Ayrancı Yolu, Silifke-Mut Yolu)
-Mersin-Tarusus arası D-400 Karayoluna natif yol,
-Mersin ili dâhilinde otoyol ücreti alınması sorunu, 
-Tarsus-Kazanlı Sahil Bandı Turizm Alanı, 
-Tarım ürünlerinde markalaşma ve pazarlama
-Tarım ürünlerindeki ihracat yasaklarının kaldırılması, 
-Bakliyat ürünlerindeki (fasulye, nohut, kırmızı mercimek) ihracat yasaklarının kaldırılması 

  Mersin Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları ve Genel Sekreterlerinin birlikte katıldığı toplantı sonrasında Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ile yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanına inceleme gezisi düzenlendi. Teknik ekiplerden bilgi alan başkanlar yatırımların bölge ekonomisi için şans olduğu konusunda birleşti.

 

 

Reklam Alanı

44 kez görüntülendi.
27-07-2022 tarihinde yayınlandı.